Sebastian Sikora

Trener Koordynator PAP „GRASZ”
i KS „GRASZ” DWUMIASTO

Trener piłki nożnej z licencją UEFA ELITE YOUTH A (najwyższy stopień trenerski w Europie w szkoleniu dzieci i młodzieży), twórca nowoczesnej szkółki piłkarskiej -Pomorskiej Akademii Piłkarskiej „GRASZ”, działacz klubowy, założyciel Klubu Sportowego GRASZ Dwumiasto.

Na pierwszym etapie kariery piłkarz juniorów młodszych, starszych oraz seniorów MKS Jantar Ustka, później trener dziecięcych grup szkoleniowych. Od 2010 roku stale podwyższa swoje umiejętności szkoleniowe, warsztat trenerski i doświadczenie w podejściu do najmłodszych adeptów piłki nożnej. W 2012 roku postanowił zmienić swoją drogę życiową i poświęcić 100% czasu trenowaniu – siebie i swoich zawodników. Tak powstała szkółka piłkarska z hasłem przewodnim „Chcesz to Grasz!”. Pasja, wytrwałość i dostrzeganie potencjału w każdym zawodniku, pozwoliły na stworzenie 15 grup szkoleniowych w Ustce i Słupsku oraz 9 reprezentacji w rozgrywkach klubowych PZPN.

Obecnie skupia się na koordynowaniu i szkoleniu 10 trenerów oraz ponad 200 zawodników oraz na ciągłym podnoszeniu kwalifikacji swoich i kadry trenerskiej. Zajmuje się też nawiązywaniem współpracy z podmiotami zewnętrznymi i pozyskiwaniem sponsorów. Nie traci jednak z oczu swojej pierwotnej wizji, skupiającej się na rozwoju sportowym dzieci i młodzieży, w adekwatnych do wieku warunkach i z uśmiechem na twarzy.

​Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów, wielbiciel gór, biegania, Formuły 1 i ligi hiszpańskiej.

Dyplomy i certyfikaty